یک سوال بنیادی و مهم:

چرا زیرساخت پیج اینستاگرام مهمه؟

اینکه چرا زیرساخت پیج اینستاگرام مهمه؟ دلایل زیادی داره که در این مقاله از کاف گرام قراره بصورت بنیادی بهش بپردازیم و از برخی جنبه‌های مهم مارکتینگی بررسیش کنیم پس این مقاله رو همراهم باشید تا ببینیم چرا باید به زیر ساخت پیج اینستاگراممون اهمیت بدیم. به طور کلی من 6 دلیل برای اینکه پیج اینستاگراممون باید زیرساخت اصولی داشته باشه بیان میکنم:

تماشای آموزش ویدئویی

6 دلیل اهمیت زیرساخت اصولی پیج

نمایش ویدیو درباره چرا زیرساخت پیج اینستاگرام مهمه؟ | کاف گرام
دلیل اهمیت اول

جلب توجه و جذب مخاطب

فرقی نمیکنه پست و محتوای شما در اینستاگرام:

  • تاپ هشتگ شده باشه
  • وارد اکسپلور شده باشه
  • تبلیغات داده باشید
  • ساجست شده باشید
  • و...

اتفاقی که اینجا میوفته اینه: کاربرانی به هر طریقی وارد پیج اینستاگرام شما شدن، اگه پیج شما آمادگی و زیرساخت لازم رو نداشته باشه تا از کاربران وارد شده جلب توجه که و اونهارو ترغیب به موندن و فالو کردن شما بکنه، باعث شکست کسب و کار شما میشه. پس میتونم بگم یکی از مهمترین دلایل اینکه چرا زیرساخت پیج اینستاگرام مهمه؟ به دلیل جلب توجه و جذب مخاطب هدف هست.

داشتن یک پیج با زیرساخت اصولی و استاندارد اولین کاری که میکنه اینه از مخاطبتون جلب توجه میکنه و باعث موندگاری اون در پیج شما میشه و بانس ریت پیج شمارو پایین نگه میداره و در نتیجه بازدهی ورودی های شما رو افزایش میده باعث رشد پیج اینستاگرام شما میشه.

دلیل اهمیت دوم

ایجاد اعتبار و اعتماد

وقتی شما بصورت اصولی این 10 سنگ بنارو چیده باشید برداشتی که منه مخاطب از پیج شما دارم اینه که این پیج توسط یک فرد یا تیم حرفه‌ای مدیریت میشه. پس نزد من اعتبار دارید. و بخاطر این اعتبار میتونم به پیج شما اعتماد کنم و از خدمات و محصولاتتون خرید کنم.

دلیل اهمیت سوم

تاثیرگذاری بر الگوریتم اینستاگرام

اینستاگرام با الگوریتم‌های مختلفی که داره میتونه جلوی رشد شمارو بگیره و یا برعکس باعث رشد سریعتون بشه!

یک پیج با زیرساخت اصولی و فعالیت هدفمند، سیگنال‌های درستی به الگوریتم میده و در نتیجۀ ارسال این سیگنال‌های درست به الگوریتم، اینستاگرام حوزه فعالیت شمارو به درستی تشخیص میده و پیج و محتوای شمارو به افراد علاقمند نشون میده و اینجاست که رشد سریع براتون اتفاق میوفته.

حالا اینکه این سیگنال‌های درست شامل چه مواردیه و فعالیت هدفمند چیه؟ در مقاله‌های بعدی راجبشون صحبت میکنم.

دوره آموزشی زیرساخت پیج اینستاگرام | کاف گرام
دلیل اهمیت چهارم

تعاملات موثر

زیرساخت اصولی تعاملات موجود در پیجتون رو بهبود می‌بخشه، در نتیجه اعتمادی که مخاطب به پیج شما پیدا میکنه و قبیله سازی که با محتواهای هدفمند در پست‌ها و استوری‌هاتون ایجاد می‌کنید، تعاملات شما با مخاطبینتون شکل میگیره و پاسخ دادن به این تعاملات میتونه رشد پیجتون رو چندین برابر میکنه.

با تعاملات موثره که مخاطب با کال تو اکشن های «CTA» محتواهای شما ارتباط برقرار میکنه، پست‌های شمارو لایک میکنه، سیو میکنه، به اشتراک میزاره و یا خیلی راحت براتون کامنت میزاره و یا استوری‌هاتون رو ریپلای میکنه و در تعاملات استوری‌هاتون شرکت میکنه.

دلیل اهمیت پنجم

بهبود دسترسی به مخاطبین هدف

فعالیت هدفمند در کنار سایر مواردی که در این مقاله بهش اشاره کردم پیج و محتوای شمارو به سمتی سوق میده که به درصد بالایی از مخاطبین هدفتون دسترسی پیدا کنید. الگوریتم سعی داره تا محتوای درست رو به مخاطب درست برسونه و این اتفاق نمیوفته مگر اینکه یک زیرساخت اصولی روی پیج اجرا شده باشه. و موضوع پیج برای الگوریتم‌های اینستاگرام شناسایی شده باشه.

هر مخاطبی، مخاطب پیج شما نیست! و اگه الگوریتم‌های اینستاگرام به درستی متوجه حوزه فعالیت شما نشده باشن پیج و محتوای شمارو به مخاطبین اشتباه نمایش میده، و چون این مخاطب علاقه‌ای به محتوا و پیج شما نداره باعث بالا رفتن بانس ریت «نرخ پرش» میشه.

هرچقدر که بانس ریت یا نرخ پرش از محتوا و پیج بیشتر میشه، الگوریتم کم کم اون محتوا و پیج رو از ساجسشن‌های خودش حذف میکنه و در نتیجه رشد پیج متوقف میشه.

دلیل اهمیت ششم

پایداری در زمان

ایجاد یک زیرساخت اصولی به شما کمک می‌کنه تا پایداری در طول زمان داشته باشید. مخاطبین به دنبال پایداری و به روز بودن هستن، و یک زیرساخت اصولی به شما کمک می‌کنه تا در طول زمان و در ذهن مخاطب جاودانگی داشته باشید. 

آموزش‌های رایگان اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *